top of page
Szerző képeÜgyvédet keresek

Mit tegyél, ha rossz ügyvédet fogtál ki?

Nem kellemes téma, de sajnos igaz: nem minden ügyvéd jó. Vannak, akik nem felelnek meg az elvárásaidnak, vagy egyszerűen csak középszerűek. Ezért fontos, hogy felismerd a jeleket, ha rossz ügyvéd dolgozik neked, és tudd, mit tehetsz ellene.


1. Nem megfelelő kommunikáció

Az ügyvéd és az ügyfél közötti kommunikáció elengedhetetlen. Ha az ügyvéded vagy a jogi csapat tagjai nem válaszolnak időben a hívásaidra vagy e-mailjeidre, az komoly probléma lehet. Természetesen nem várható el, hogy azonnal válaszoljanak mindenre, de ha egy hétnél tovább tart a válaszadás, az már intő jel lehet.

nem értik meg egymást

2. Határidők elmulasztása

Az ügyvédeknek kötelességük betartani a határidőket. Ha az ügyvéded késlekedik a dokumentumok beadásával vagy elmarad a határidők betartásával, az az ügyedre nézve katasztrofális következményekkel járhat. Az ilyen típusú mulasztás a szakszerűtlenség jele lehet.


3. Túl magas díjak

Az ügyvédi szolgáltatások drágák lehetnek, de van egy határ. Ha úgy érzed, hogy az ügyvéded indokolatlanul magas díjakat számít fel, például egy rövid üzenetért is komoly összeget kér, érdemes átgondolnod, hogy tényleg ő-e a megfelelő választás.

túl drága számla

4. Hamis ígéretek

Az ügyvédednek mindig őszintének kell lennie veled. Ha azt veszed észre, hogy az ügyvéded túlzottan optimista ígéreteket tesz, vagy biztosra mond dolgokat, amelyek valójában bizonytalanok, az intő jel lehet. Az ügyvédek nem garantálhatják az eredményeket, és ha mégis megteszik, azzal félrevezethetnek téged.


5. Tiszteletlen viselkedés

A tiszteletlen viselkedés sosem elfogadható, különösen nem egy ügyvéd részéről. Ha az ügyvéded vagy annak csapata folyamatosan udvariatlan veled, az asszisztensekkel vagy akár a bíróval szemben, az súlyosan befolyásolhatja az ügyed kimenetelét.


6. Nem tájékoztat rendszeresen

Az ügyvédednek rendszeresen tájékoztatnia kell téged az ügyed állásáról. Ha ezt nem teszi meg, és neked kell minden információt kihúznod belőle, az nem megfelelő ügyvédi magatartás. Egy jó ügyvéd önkéntesen és rendszeresen tájékoztat téged az ügyed fejleményeiről.

csalódottság telefonüzenet láttán

7. Túlzott ígéretek, gyenge teljesítés

Sok ügyvéd elköveti azt a hibát, hogy túlzottan sokat ígér, majd nem tudja betartani a vállalásait. Az ilyen magatartás hosszú távon nagyon káros lehet, mivel megalapozatlan elvárásokat kelthet benned.


Mit tehetsz?

1. Beszélj az ügyvédeddel: Első lépésként ütemezz be egy találkozót az ügyvédeddel, és mondd el neki az aggodalmaidat. Lehet, hogy a problémák könnyen orvosolhatók.


2. Kérj ajánlást: Ha úgy döntesz, hogy váltani szeretnél, kérj ajánlást családtagoktól, barátoktól vagy más szakemberektől, akik megbízható ügyvédeket ismernek.


3. Vizsgáld meg a szerződést: Nézd át az ügyvédi szerződést a lehetséges jogorvoslati lehetőségekért, például díjviták esetén.


4. Panasz a kamaránál: Ha az ügyvéded viselkedése valóban kirívó, panaszt tehetsz a kamaránál. Ez azonban csak akkor javasolt, ha komoly visszaélések történtek.


5. Jogi lépések: Végső esetben jogi lépéseket is tehetsz, például ügyvédi műhiba miatt perelhetsz. Ez azonban hosszadalmas és költséges folyamat lehet.

Az ügyvédválasztás kulcsfontosságú a sikeres jogi ügyekben, ezért fontos, hogy körültekintően járj el, és ha szükséges, bátran keress új szakembert, aki megfelelően képvisel téged.



bottom of page